Niekto by si bol pomyslel, že hudobná stálica a hviezda Peter Nagy už zavesil hudbu na klinec, ale pravda je inde. Pod rúškom pandémie však tvoril a vydal nový album s názvom Petrolej. 

PRVOTINA S OPTIMIZMOM “RAZ SA VŠETKO VYRIEŠI” UŽ HRÁ V RÁDIÁCH

Ak ste počuli hrať v rádiách pieseň “Raz sa všetko vyrieši” a naplnila Vás v tejto neľahkej dobe aspoň troškou optimizmu , tak je to zásluha Petra Nagya.

Ide o jeden z 10 songov na jeho novom štúdiovom albume Petrolej, ktorý s ním nahrala skupina Indigo a obsahuje aj dve balady so sláčikovým kvartetom a s klavírom.

Ďalšími piesňami sú Bez ženy som stratený, Petrolej, Vzducholoď, Fejky, Tajné leto, Pierko, Čudná poviedka, Vypustím motýľa a desiatou je Tam kde nie je signál. 

Tak ako vždy je autorom všetkých textov aj hudby s jeho vlastným rukopisom a štýlom podobným ako v 80. rokoch.

ČO JE INÉ NA TOMTO ALBUME

Známy interpret prichádza s albumom až po dvanástich rokoch a ako sám vysvetľuje, pri jeho tvorbe mal konečne čas robiť ho podľa seba a najprecíznejšie a nie preto, že musel ale pretože chcel.

Priznáva, že niektoré nápady mal v hlave už niekoľko rokov. Niektoré nápady boli tzv. “šupíkovky” a niektoré zas spontánne vytvorené v súvislosti s korona vírusom. 

Cieľom umelcov je dostať ľudí prostredníctvom hudby z depresií a prinášať im pozitívnu energiu.

Petrovou snahou bolo aj aby mal v textoch aj tzv. globálnu metaforu. Preto je album o civilizácii, o toxicite vo vzťahoch a v živote a podobne.

“Je to veľmi optimistický album v neveselej dobe”.

foto: radiokosice

You may also like

Koncerty

EUROVÍZIA 2021

Po veľmi tesnom a napínavom diváckom hlasovaní zvíťazilo v súťaži Eurovision Song Contest 2021 Taliansko. „Chceme ...