“Uvoľnená atmosféra, humor, veľa športu, málo hovoreného slova ale hlavne úžasná rocková hudba! aj to bolo Rockové Rádio Anténa Rock! “ 

Rádio Anténa Rock svoj koniec ohlásilo už v minulosti. Dátum si stanovili na 30. septembra a k tomuto dátumu ukončilo vysielanie. Bolo to presne na ich 7. narodeniny. 

Rádio Anténa Rock vzniklo pred 7 rokmi z pôvodného rádia Anténa, ktoré malo nízku počúvanosť. 

Stanica uviedla, že podľa relevantných dát od spoločnosti Median sa počet týždenných poslucháčov blížil k 400-tisíc a trhový podiel je cez 3,6 percenta. Dostali sa tak na najvyššie čísla počúvanosti za celých 7 rokov, napriek tomu si nevedeli na seba zarobiť a akcionár sa rozhodol pre jeho likvidáciu.

Najvyššie náklady na prevádzku rádia  tvoria poplatky za vysielače, autorské práva plus mzdy a iné poplatky. Ani entuziazmus rockových nadšencov a spolupráca s poprednými medzinárodnými odborníkmi nepomohla tento projekt posunúť ďalej.

SKUPINA RÁDIO SERVICES 

Rádio Anténa Rock patrilo do skupiny Radio Services. Do tej skupiny patria aj ostatné stanice ako Europa 2, Jemné a Rádio Vlna. Už dávnejšie sa spomínalo, že  J&T sa zbavuje rádií a táto situácia prišla.

Spomínané stanice majú už aj svojich nových majiteľov. Prevádzkovateľ Rádia Expres kúpil konkurenčné stanice Europa 2 a Jemné a Fun Rádio prevzalo Vlnu.

Rádio Anténa Rock sa bohužiaľ nového majiteľa nedočkalo pre jeho veľkú nerentabilnosť.

“Bola to parádna jazda aj vďaka vám, skvelým poslucháčom.” posielajú odkaz z Antény Rock na záver.

You may also like

Koncerty

EUROVÍZIA 2021

Po veľmi tesnom a napínavom diváckom hlasovaní zvíťazilo v súťaži Eurovision Song Contest 2021 Taliansko. „Chceme ...