Nové údaje odhalili najpredávanejší album všetkých čias v Amerike, pričom prvenstvo Vás prekvapí – prevzal ho nečakaný umelec.

Celosvetovo je „ Thriller “ Michaela Jacksona stále najpopulárnejšou nahrávkou všetkých čias, predalo sa 47 miliónov kópií. Čo sa však týka albumu, ten bol teraz predbehnutý iným interpretom.

Nové údaje zahŕňajú štatistiky streamovania. Podľa pravidiel RIAA sa 1 500 streamov albumu alebo 10 stiahnutí piesní rovná jednému predaju albumu.

The Eagles “ Their Greatest Hits (1971-1975) ‚, ktorý bol pôvodne vydaný v roku 1976, bol potvrdený ako najpredávanejší album všetkých čias v USA, uvádza agentúra Recording Industry Association Of America (RIAA) . Má predaj až 38 miliónov kópií. „Thriller“ medzitým zaostáva o päť miliónov a má 33 miliónov kópií.

Album The California Eagles z roku 1977 „ Hotel California “ je 26-krát platinovým, čo z neho robí tretí najpredávanejší album všetkých čias v USA.

Don Henley z Eagles vo vyhlásení uviedol: „Sme vďační za svoje rodiny, náš manažment, našu posádku, ľudí v rozhlase a predovšetkým za verných fanúšikov, ktorí s nami vydržali počas vzostupov a pádov 46. rokov. Bola to celkom jazda.

Kapela má však momentálne aj problémy. Minulý rok bolo oznámené, že The Eagles sa majú kvôli používaniu frázy súdiť s mexickým hotelom s názvom Hotel California . Skupina tvrdila, že hotel, ktorý sa nachádza v meste Todos Santos, „aktívne povzbudzuje“ hostí, aby verili, že je s nimi spojený.

Photo: Unsplash

You may also like